הקנאביס בגוף האדם
בגוף של כל אחד ואחת מאיתנו קיימים קולטנים (רצפטורים) שקולטים את החומרים מצמח הקנאביס, הקנבינואידים, ומגיבים אליהם. מערכת זו הקיימת בגופם של כל היונקים נקראת המערכת האנדו- קנבינואידית.הקולטנים (CB1, CB2, GRP55) נמצאים בעיקר במוח ובמערכת החיסונית בכל חלקי הגוף.
חוקרים מצאו שגוף האדם מייצר בעצמו חומרים דמויי קנבינואידים, הנקראים אנדוקנבינואידים, ומשתמש בהם לתפעולו השוטף. 
הקשרות החומרים הפעילים של הצמח בגוף האדם, מאפשרות טיפול ותמיכה בסימפטומים ובמחלות שונות מטיפול בילדים ועד טיפול לגיל השלישי
 
>>לחצו לפרטים לגבי הוצאת רישיון לטיפול
המערכת האנדוקנבינואידית:
 
בגופם של יונקים קיימת המערכת האנדוקנבינואידית, מערכת העברת אותות בעלת פעילות מוחית והשפעה על מגוון תפקודים ומערכות בגוף. גילויה של המערכת האנדוקנבנואידית וחקר תפקידיה בגוף, ע״י פרופ' רפאל משולם ועמיתיו, סייעו לפתוח שטח חדש בביוכימיה ובחקר המח. 
בהמשך, זוהו הרצפטורים הקנבינואידים ולאחר מכן זוהו הליגנדים האנדוגניים שלהם: האנדוקנבינואידים
עד כה נמצאו מספר קולטנים עצביים לקנבינואידים, המוכרים ביניהם CB1, CB2, ו GRP55.
 
 
הרצפטור הראשון שנתגלה - CB1 - מצוי בעיקר במוח אך בשנים האחרונות נמצא גם ברקמות פריפריאליות.
CB2 - מתבטא באופן כמעט בלעדי בתאים ואברים הקשורים למערכת החיסון והדם, כאשר ריכוזו הגבוה ביותר נמצא בטחול, אחראי לתכונות האנטי-דלקתיות של הקנאביס.
 
מציאת רצפטורים קנבינואידים רימזה לחוקרים על קיומם של חומרים אנדוגניים לרצפטור, ואכן, בתחילת שנות ה-90, בודדו פרופ' לוּמִיר אוֹנְדְזֵ'יי הָאנוּש ופרופ' רפאל משולם את החומר ה"אנאנדמיד".
 
 
החומרים האנדוקנבינואידים שבגופנו:
 
אנאנדמיד (anandamide) מוליך עצבי הנוצר בסינתזה של חומצה ארכידונית ואתנולאמין.
מקור השם "אנאנדמיד" הוא חיבור בין המילה "אנאנדה" שבסנסקריט משמעותה "אושר", לסיומת אמיד (amide) שהוא שייר במולקולה.
 
אנאנדמיד, קרוי גם arachidonoyl-ethanolamide) AEA) חשוב להתפתחות העוברית בהריון וקשור ככל הנראה לרגשות אושר ושמחה, נקשר ל-CB1 ונמצא בעיקר במוח. רמתו עולה בזמן של חוסר חמצן, או פגיעה מוחית, על מנת להגן על הגוף.
 
אנדוקנבינואיד נוסף, 2-arachidonoylglycerol 2) AG) נקשר גם ל CB1  וגם לCB2- נמצא במוח ובטחול.
כנראה קשור למערכת החיסון ומעורב גם בויסות לחץ דם.
 
שני האנדוקנבינואידים- אנאנדמיד ו-AG-2 נמצאים במוח ובפריפריה, להם השפעה על חרדה, תזונה, דיכאון, לידה, חיזוק עצמות והם נמצאים באזורי הגנה.