מידע לרופא/ה
כל רופא מומחה רשאי להמליץ על טיפול בקנאביס רפואי למטופליו. 
כיום ישנם רופאים בתחום האונקולוגיה אשר קיבלו היתר להנפיק רישיון בביתי החולים ורופאים נוספים צפויים לקבל אישור בהמשך. בהתמחויות אחרות, רופאים יכולים להמליץ על הטיפול ולבקש אישור לרישיון דרך משרד הבריאות. 
נוהל הגשת הבקשה מפרוט בהמשך העמוד.
 
ניתן ליצור קשר ישירות עם האחיות במייל: nurse@tikun-Olam.co.il
 
לחצו למידע על המחקרים של תיקון עולם
 
רופא/ה להלן קישור ישיר לטופס המלצה: 
 https://forms.gov.il/globaldata/getsequence/getHtmlForm.aspx?formType=CannabisReq%40moh.gov.il
רופאים מומחים הממליצים על הטיפול צריכים למלא טופס המלצה אלקטרוני לשימוש ולשלוח אותו למשרד הבריאות לקבלת אישור. יחידת י"קר - היחידה לקנאביס רפואי, מרכזת את הנושא במשרד הבריאות מטעם המדינה. 
 
משרד הבריאות מבקש שהרופא הממליץ ימלא טופס אלקטרוני מאתר משרד הבריאות
http://www.health.gov.il/Services/Citizen_Services/Pages/kanabis.aspx
ראשית, יש צורך להוריד סרגל כלים בדפדפן הexplorer  בלבד ורק לאחר מכן ניתן להוריד את הטופס האלקטרוני ולמלא אותו וירטואלית.
 
יש לשלוח את הטופס המלא באימייל דרך האתר, ובפקס למשרד הבריאות 02-6474810 ניתן לברר טלפונית אם הטופס הגיע והאם הבקשה בטיפול במספר 08-6268000 או במייל yakar.metupalim@moh.gov.il
  • דואר: משרד הבריאות, היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר), רחוב ירמיהו 39, ת.ד 1176 ירושלים, מיקוד 9101002
רצוי להדפיס העתק ולתת למטופל. התשובה של משרד הבריאות נשלחת לרופא הממליץ והרישיון נשלח לחברה המספקת את הקנאביס הרפואי והיא יוצרת קשר עם המטופל להתחלת הטיפול.
 
ניתן להמליץ מראש על החברה שתספק למטופל את הטיפול על פי המיקום והשירותים המתאימים למטופל. יש למלא בטופס ההמלצה את שם החברה הרצוייה, לדוגמא: שם הספק: תיקון עולם.
 
יתרונות הטיפול בקנאביס רפואי:
 
• הוכח כבר במאה הקודמת כטיפול בעל פרופיל בטיחות גבוה במיוחד.
• תופעות לוואי מזעריות וחולפות.
• השפעה מיידית בשאיפה לשיכוך כאב, הפחתת רעד, מניעת פרכוס, ספסטיות ועוד.
• מגוון אופני צריכה ודרכי מתן.
• התאמת טיפול מבוסס מחקר וניסיון קליני.
• התמקדות מדוייקת באחוזי החומרים הפעילים בטיפול רציף וקונסיסטנטי.
 
 
תכונות פרמקוקינטיות (ע״ע מסלול התרופה בגוף מרגע הנטילה ועד המטרה):
ספיגה: 
 
ספיגת הקנאביס בגוף משתנה בין דרכי מתן השונות. כאשר נצרך הקנאביס בשאיפה, הקנבינואידים נספגים דרך הריאות אל הדם תוך דקות ספורות, ומגיעים לריכוז מקסימאלי בדם בתוך כ- 10- 15 דקות. באופן צריכה זה, הזמינות הביולוגית היא כ-40%.
הספיגה תלויה מאוד בהבדלים פיזיולוגים בין מטופלים, בטמפרטורת חימום הקנאביס ומשך החימום, בפרקי הזמן שבין שאיפה לשאיפה, מספר השאיפות, אורך השאיפה ובסיבולת הריאה.
כאשר נצרך הקנאביס בבליעה, ספיגתו בגוף איטית יותר ועם שוני גדול יותר בין מטופל למטופל. הריכוז המקסימאלי של הקנבינואידים בדם מופיע אחרי כ-45 דקות עד שעתיים (משתנה בין מטופל למשנהו ואם המוצר נצרך על קיבה ריקה, או לא. צריכתו יחד עם אוכל שומני ו/או מתוק- מאיצה ומשפרת את הספיגה). הזמינות הביולוגית בדרך מתן זו היא כ-10%, כלומר, רק רבע מהזמינות הביולוגית של אותה כמות, אם נצרוך אותה בשאיפה, בעיקר בגלל אפקט המעבר הראשון (first pass effect) בכבד.
 
פיזור:
לאחר הספיגה, הקנבינואידים מתפזרים בכל הגוף. ריכוזם עולה, במהירות הגבוהה ביותר, ברקמות עם אספקת דם גדולה כמו מוח, ריאות, כבד וכליות.
חלק מהקנבינואידים מצטברים ברקמת שומן.
לקנבינואידים יש קשירה חזקה לחלבוני פלזמה.
נפח הפיזור שלהם הוא כ-10 ליטר לקילוגרם משקל גוף.