אפילפסיה
אפילפסיה (כיפיון) מאופיינת כקבוצה של הפרעות נוירולוגיות ארוכות טווח המתבטאות בפרכוסים בלתי נשלטים. הטיפול בקנאביס רפואי הוכח כמפחית פרכוסים (ראו מחקרים מטה).
כל מטופל/ת בתיקון עולם מוזמן לעבור הדרכה, התאמת טיפול וליווי ע"י אח/ות מוסמכים.
 
בישראל משרד הבריאות מאשר טיפול בקנאביס רפואי לאפילפסיה במקרים הבאים:
 
למטופלים בגירים חולי אפילפסה, העומדים בכל הקריטריונים כמפורט בנוהל 106 של משרד הבריאות, בניהם: מאובחנים כחולי אפילפסיה קשה לפחות שנתיים הסובלים מהפרעה תפקודית משמעותית, האפילפסיה עמידה לטיפול, לאחר כשלון של לפחות חמש תרופות אנטי- אפילפטיות רשומות כמונותרפיה או כמשלב תרופות, והינה מאופיינת בתדירות התקפים של לפחות התקף אחד לחודש תוך טיפול תרופתי מתועד. 
כמו כן, למטופלים גריאטרים ניתן להגיש בקשה בהמלצת הרופא הגיריאטר ללא צורך בהמלצת מומחה אחר. 

למטופלים קטינים הסובלים מאפילפסיה קשה בלתי נשלטת, לאחר כשלון טיפולים מקובלים בלפחות חמש תרופות/טיפולים ובכללם עמידות או אי הצלחה באחד או יותר מהבאים: דיאטה קטוגנית, קוצב וגאלי, ניתוח.

>> לחצו למידע נוסף על טיפול מותאם לילדים

מחקר - Research
 
CBD לטיפול באפילפסיה ילדים
מחקר - סקר של הורים על שימוש בקנאביס מועשר ב- cannabidiol לטיפול באפילפסיה העמידה לטיפולים קונבנציונאליים,
אפילפסיה ילדים קשה מאופיינת בהתקפים תכופים, עיכובים התפתחותיות, ואיכות לקויה של חיים.
 
הסקר הוצג להורים המשתייכים לקבוצה בפייסבוק שהוקדשה לשיתוף מידע על השימוש בקנאביס מועשר ב- cannabidiol לטיפול בהתקפים של ילדים.
 
אלף תשע מאות תגובות עמדו בקריטריונים הבאים ההכללה למחקר: אבחון של אפילפסיה ושימוש הנוכחי של קנאביס מועשר ב- cannabidiol. היו שלוש עשרה ילדים תסמונת Dravet, ארבעה היו תסמונת Doose, ואחד כל תסמונת לנוקס גסטו ואפילפסיה אידיופטית. המספר הממוצע של תרופות אנטי אפילפטיות ( AEDs ) ניסה לפני השימוש בקנאביס מועשר ב- cannabidiol היה 12.
 
84% (16 מתוך 19 הורים), דיווחו על ירידה בתדירות ההתקפים של ילדם בעת נטילת קנאביס מועשר ב- cannabidiol. 11% מתוכם (שניים), דיווחו על חופש מוחלט מהתקפים, 42% שמונה דיווחו על ירידה של יותר מ 80% בתדירות התקפים, ו-32% (שישה) דיווחו על ירידה של 25-60% בהתקפים.
השפעות מועילות אחרות כללו ערנות מוגברת, מצב רוח טוב יותר ושיפור בשינה.
תופעות לוואי כללו נמנום ועייפות.
המחקר מראה כי הורים משתמשים בטיפול בקנאביס מועשר ב- cannabidiol לטיפול בילדיהם עם אפילפסיה עמידה לטיפולים.
 
קישור למחקר: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24237632    
________________________________________________________________________________________________________________
 

Δ9-THC Intoxication by Cannabidiol-Enriched Cannabis Extract in Two Children with Refractory Epilepsy: Full Remission after Switching to Purified Cannabidiol

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2016.00359/full